O Tuplák Karak Rinn - HK 5.-6.4.

Na další turnaj do celoroční série Big Un jsem odcestoval s mým spoluhráčem Adamem. Od posledního turnaje v Praze jsem radikálně pozměnil trpasličí armádu, ikdyž jsem byl nucen nějaké jednotky odebrat. Hrálo se na 2250 bodů v pěkné základní škole Úprkova v Hradci Králové, Malšovice.

Ráno v sobotu jsme vyjeli společně s Adamem z nedalékého Trutnova ( 55 km od HK ) kočírováni moji mamkou.
Na předem určené místo jsme dorazili v 8:20, rozloučili jsme se a spolu s dalšími hráči jsme vešli do hlavní tělocvičny, kde se v blízké době bude bojovat.

Po krátké registraci, seznámení s hráči a ,, ubytování " ve druhé tělocvičně se začalo hrát.

Na turnaji jsem se rozhodl hrát Runelorda s kovadlinou, dva Thany, jeden s BSB, 20 Slayerů, 20 Warriorů se shieldy, 20 Longberadů - GW,shield, 2x 10 Thunderers, 2x Balisty, 10 Minérů s vrtačkou a Gyrokoptéru.

Tak tohle je moje armáda ve zkratce a rovnou přejdeme na jednotlivá kola:

První hra proti Trpaslíkům ze Slovenska:
Střelecká armáda - 2 kamenomety, 2 orgány 2x 25 Warriorů, 25 Longbeardů, kovadlina, 5 minerů, 3 Thani tušim.

Z počátku celkem vyrovnaná hra, kde soupeř dostával od 3. kola převahu. po zničení Gyroptéry a roztřílení Longbeardů jsem měl pramalou šanci uhrát slušný výsledek. Ve 4. kole mu bouchla tušim orgána, jeden kamenomet rozbili mineři, Slayeři doběhli takřka bez ztrát k warriorům a do konce bitvy jim zabili víc jak půlku oddílu. V posledním kole jsem pomocí kovadliny zabil jeho minery, Longbeardy jsem dal aspoň na půlku, stejně tak jako další blok Warriorů. Nakonec prohra 4:16, nebo 3:17.

2. hra s novými Vampíry- Cáďa

Od začátku silná upíří jízda mi devastuje jednotky a moje jediné šance jsou v kovadlině. Bohužel ta má pár nepřesných zásahů a jediné, co ve hře zabije, je tuším jeden oddíl vlků.
Po remíze na OC v Praze se starými Vampíry přišel Masakr 20:0.

3. hra NA POSLEDNÍM STOLE s kamarádem Elfhelmem a jeho Helfy.
Hrál velkého draka s Lordem, přibližně 30 spearmenů, 8 White lionů, 2 Balisty, Scouty a Swordmastery.
Začal jsem a hned v prvním kole jsem odstranil 15 spearmenů na levém křídle. Soupeř si schoval ke mě do lesa Scoty, ovšem ty do 3. kola Gyroptéra zabila.
Drak schovaný za skálou přilétl ve druhém kole a zabil 8 Longbeardů. Téměř všechna střelba se přesunula na draka, kterému ve čtvrtém kole umřel Pán. Bohužel Elfhelm hodil 6, což znamenalo, že drak dostal frenzy a bude bojovat, tak dlouho dokud neumře a nepomstí pána. Mezi tím Gyroptéra osmahla svým plamenometem další Spearmeny, Mineři na durhém konci bojiště zabili balistu a bojovali s White Liony. V posledním kole ještě drak zničil balisty, Mineři padli a posledních cca 6 spearmenů mi zrušilo jednu čtvrtku.

Konečný výsledek 9:11.

Po prvním hracím dnu u mě panovala nespokojenost. Stále jsem začátečník, který byl pouze na jednom turnaji, ale trápila mě hodně poslední hra. Remíza byla spravedlivá, ale pokud by drak padnul vše by bylo jinak. Nutno poznamenat, že měl poslední dva životy!

Večer jsme se šli společně s Adamem, který obdržel dva maskry a prohrál s Helfama 12:8, najíst do blízkého KFC.
Po přiíchodu do školy jsme si zahráli tréninkovou bitvu před zítřek a šli jsme spát.

Druhý den začínal kolem deváté hodiny. Mým prvním soupeřem pro tento den se stal David Novák s Bretonkou.
Hrál 3x jezdectvo ( Knight of Realm Knight Errant ), Grail Knighty, Man at Arms, pár lučišníků, hrdinu na pegasovi a Trebucheta.

Začínal jsem a díky střelbě jsem zabil 4 rytíře. Ve druhém kole začaly jeho Charge do Warriorů a Longberdů, které se mi povedlo zázrakem ustát ! Po vykopání minerů jsem zakouzlil kovadlinou pohyb na už zmíněné Minery, kteří došli až k blízkému Trebuchetu, který po chvilce zničili.
Do přibližně 4. kola se bojovalo mezi rytíři a Warriory. Nakonec jsem vyhrál a následně dohonil - hodil jsem 2 sestky.
Slayeři zastavili rytíře Grálu, Mineři zabili Lorda, thundereři se postrali o Man -at-arms a Gyroptéra dovraždila zbytek Archerů.
Ufff, vydřené vítězství ! v poměru 18:2.
Po této výhře opouštím poslední řadu stolů a s stěhuji se na stůl, kde na mě čekají Ogři.

Armádu si přesně nepamatuji, jelikož jsem prori Ogrům hrál poprvé. Soupeř Wiedzmin.

Armáda obsahovala: Tyrant, 2x Bucher, 3x 4 Guty, 3 Bully, 3 dělaři, 4 maneateři s pistolema, 8 trapperů

Proti mohutnému postupu Ogrů jsem se sanžil bránit střelbou, ovšem soupeř mi znevýhodnil střelbu tím, že na začátku mi přenechal stranu bez kopce.
Ogři kontrolovali hru do třetího kola, téměř k ničemu mě nepustili. Ve čtvrtém kole prohrála vedoucí jednotka boj s Longbeardama a utelka. Moji trpaslíci ji nakonec nedohonili, ovšem v této fázy se hra poněkud zdramatizovala. Po útěku Warriorů se postavili proti jednotce s Lordem minéři a souboj vyhráli! Jediný, kdo přežil byl lord, který velmi rychle zdrhal z bitvy. v pátem kole se mi povedla vykozlit ACIENT POWER RUNE OF WRATH ! A výsledek? do 3 jednotek jsem nasázel 25 ran!
Zdevastovaní ogři se v posledním kole na nic nezmohli, k mé smůle se sjednotila nakonec vedoucí jednotka i s lordem.

Skvělá bitva na konec, skóre 8:12.

Po druhém dni jsem měl důvod ke spokojenosti. Měl jsem štestí, hry byly super, chytil jsem pohodové soupeře.
Začínal jsem ve volném čase balit věci a figurky, když se přišlo vyhodnocení. Díky full paintu jsem čekal mírný posun aspoň na 30. místo. Nakonec jsem skončil celkově na nádherném 22. místě. Holt full paint mi hodně pomohl. Kolega Adam skončil na posledním místě, ovšem s min. rozestupem !

Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem hrál za příjemné bitvy, organizátorům a vůbec všem, co se na tom to skvělém turnaji sešli. Děkuju!

Jura - Goalie